Імунізація проти поліомієліту
Поліомієліт – інфекційне вірусне захворювання, яке може завдати великої шкоди здоров’ю та життю. Найбільш сприятливими до вірусу поліомієліту є діти віком до п’яти років. Джерелом вірусу є людина, поширюється він переважно фекально-оральним шляхом – через брудні руки, заражену воду та їжу.
Поліомієліт є дуже небезпечним для дітей, адже він може спричинити невиліковний параліч, що уражує кінцівки, обличчя та інші групи м’язів. Наслідком паралітичного поліомієліту є пожиттєва інвалідність. У деяких випадках захворювання призводить до паралічу дихальних м’язів, що в свою чергу може стати причиною зупинки дихання і смерті дитини.
Поліомієліт – невиліковне захворювання, а єдиним засобом профілактики є вакцинація. Запровадження вакцинації проти поліомієліту призвело до вражаючих результатів в усьому світі: в багатьох країнах кількість захворювань знизилась до поодиноких випадків, а на деяких територіях вірус взагалі не реєструється.
Щеплення проти поліомієліту проводяться дітям у віці 2 та 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною (шляхом ін’єкції), в 6, 18 місяців, 6 та 14 років – оральною поліомієлітною вакциною.
Якщо ваша дитина не щеплена від поліомієліту, або щеплена не повністю, зверніться до сімейного лікаря. Він надасть вам консультацію та допоможе визначитись з подальшим графіком щеплень.
Захистіть свою дитину від жахливих наслідків поліомієліту – вакцинуйтеся!
Джерело: Центр громадського здоров’я України