Близнюківська селищна рада
Харківська область, Лозівський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Первомайський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

Дата: 15.04.2022 15:45
Кількість переглядів: 2004

Хто має право на отримання довідки ВПО?

 

На отримання довідки мають право особи, які після введення воєнного стану перемістились із регіонів, які визначені Урядом та на яких проводяться бойові дії: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та м. Київ.

Де отримати таку довідку?

По довідку про взяття на облік ВПО може звернутися не лише до органів соціального захисту населення, а й до уповноваженої особи громади, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), або просто подати заяву через Портал Дія.

Як подати заяву для отримання довідки ВПО?

Через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або мобільний додаток Порталу Дія.

У заяві зазначається:

прізвище, власне ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника;

дата народження;

відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, звідки перемістилася особа;

адреса місця, куди перемістилася особа, та контактний номер телефону;

номер поточного рахунка із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги;

наявність статусу особи з інвалідністю;

відомості про неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою (Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків).

 

Заява про надання допомоги на проживання ВПО може бути також подана до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ЦНАП.

Неповнолітні діти (14-18 років) мають право самостійно звернутися за призначенням допомоги.

Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич у яких проживає (перебуває) дитина.

Допомога на проживання ВПО

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень; для інших осіб – 2 000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану та призначається автоматично без подання додаткового звернення ВПО, які станом на 01.03.2022р. отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Допомога ВПО, які звернулися по її надання до 14.04.2022 року, надається починаючи з березня 2022 року.

Допомога не надається ВПО, які були обліковані як ВПО до 24.02.2022 року у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абзаці першому пункту 2 Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

У зв’язку із введенням на території України воєнного стану Первомайський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює дистанційно з 08.00 до 17.00 з понеділка по п*ятницю (субота-неділя вихідний) та повідомляє про можливість отримання безоплатної правової допомоги за телефонами на території Лозівського району: 099-65-25-685; 067-247-20-40; 099-426-78-88; 0668368067 .  Єдиний телефон в Україні  0800213103.

  Наш сайт  https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень