Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області управління Лозівського району інформує

Дата: 20.10.2021 14:59
Кількість переглядів: 480

Фото без описуЗа останні роки в Європі ускладнилась епізоотична ситуація щодо грипу птиці. Спалахи захворювання реєструються у переважній більшості країн, у тому числі, тих, що межують з Україною. На сьогоднішній день наша країна є вільною від грипу птиці, проте ризиками занесення грипу птиці є швидкі темпи нарощування міжнародних коопераційних зв’язків особливо високими та в період осінньої міграції птахів. Вплив на птахівництво призводить до суттєвих економічних збитків. Найвищі ризики загострення епізоотичної ситуації існуватимуть протягом наступних трьох місяців – у жовтні, листопаді та грудні.

Грип птиці (класична чума птахів (КЧП), ексудативний тиф, заразна нежить птахів, брауншвейзька хвороба курей, заразний катар дихальних шляхів качок) – гостре вірусне захворювання сільськогосподарської, перелітної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.

Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці.

Зараження відбувається через прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, незнешкодженими відходами забою. Можливе зараження через повітря.

Гостра форма грипу супроводжується різноманітними клінічними проявами з переважним ураженням органів травлення, дихання, а також нервової системи. Смерть наступає протягом 1–2 діб після появи перших симптомів. Падіж птиці може досягати 80–100%.

Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!!

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:

  • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • утримувати різних види птахів окремо;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
  • забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

Нагадуємо, що найбільш ефективними заходами, спрямованими на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці в Україні є дотримання вимог біобезпеки, як в комерційних господарствах, так і в особистих селянських господарствах, та у випадку захворювання – своєчасне реагування та здійснення заходів з локалізації та ліквідації захворювання.

При ознаках захворювання, незвичній поведінці птиці чи у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити Управління Лозівського району Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області тел.: (05745) 2-26-37.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень