5 хвилин з очільником громади

Дата: 31.03.2021 14:05
Кількість переглядів: 1327

Фото без описуКоротко про найважливіші події з життя Близнюківщини за минулий тиждень

Благоустрій населених пунктів

У співпраці громади з місцевим відділом Лозівського міськрайонного центру зайнятості майже завершена робота з вивчення ситуації стосовно кількості осіб, які можуть бути залучені до громадських робіт на території ОТГ.

Сподіваємося, що найближчим часом буде сприятлива погода, що дозволить впорядкувати територію кладовищ та привести до належного стану пам’ятники воїнам Другої світової війни в селах.

«Наближаються 8 і 9 травня – День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом. Також цього року саме на 9 травня припадає поминальна неділя. Тому першочергово ми спрямовуємо зусилля саме на ці об’єкти. Вже 5 квітня відповідальні особи отримають всі необхідні матеріали для ремонту пам’ятників, розпочнемо завезення піску на кладовища ОТГ»,- відзначив Геннадій Король.

Приємно, що на Близнюківщині є люди, які розуміють, що не лише влада, але і вони відповідальні за те, яким буде простір навколо них. Адже наша громада – наш спільний дім, і від кожного залежить, яким він буде – засміченим, брудним, неохайним, чи, навпаки, ошатним та чистим.

З цього приводу хотілося б подякувати жительці Новоукраїнки Наталії Бовкун, яка організувала односельців для прибирання центру свого села. Люди не стали чекати початку громадських робіт, не пошкодували свого часу та зусиль. Як-то кажуть, будьте як Наталія!

Ремонт доріг

Питання ремонту доріг, які, відверто кажучи, у нашій громаді перебувають у просто жахливому стані, є темою більшості звернень громадян до керівництва селищної ради.

Потрібно усвідомлювати, що орган місцевого самоврядування не відповідає за дороги між населеними пунктами, але це не значить, що все має лишатися як є.

Громада використовує всі наявні у неї ресурси для того, щоб деякі дороги стали б хоча б проїзними. Приємно, що до цих робіт долучилися і місцеві товаровиробники, зокрема, директор ПСП «Тернівка» Арслан Агаєв. За що йому велика подяка.

«Техніка «Тернівки» на умовах субпідряду з КП «Комунальник» почала розчищення дороги від Широкого до Самійлівки. Також була спроба розрівняти грейдером ділянку дороги від Роздолівки до Лозової, але, на жаль, вона була невдалою, бо ця дорога немає основи. Отже, після зняття верхнього шару вона перетворюється на багно, - розповів Геннадій Король. – Є надія, що у травні цю ділянку дороги відремонтує «Укравтодор». Вже з 1 квітня надійде перша партія доменного шлаку, яка буде спрямована на дорогу у напрямку Самійлівки, адже там, на мою думку, найкритичніша ситуація».

Спорт та культура

У суботу, 27 березня, на стадіоні у селищі відбувся розіграш Кубка пам'яті тренера гирьовиків Тараса Андрійовича Осипи.

Інші спортивні заходи на території громади через стрімкий ріст хворих на Covid-19 перенесені до кінця терміну дії карантинних обмежень.

Геннадій Король звернув увагу: «У змаганнях гирьовиків 27 березня брали участь спортсмени з Нової Водолаги. Цікаво, що приїхали вони саме на новому мікроавтобусі «Рута», про який я неодноразово говорив. Я не маю сумнівів, що оптимізація та раціональне використання коштів мають для громади неабияку користь, яку можна виміряти не абстрактними поняттями, а цілком реальними справами».

Щодо культурного життя обєднаної громади, то тут не обійшлося без нововведень. Ще не час «розкривати всі карти», але вже можемо сказати, що наприкінці травня відбудеться районний огляд-конкурс «Співоча Близнюківщина». Формат заходу буде незвичним для жителів громади та надзвичайно цікавим.

Також 30 березня відбулася зустріч селищного голови з молодими близнюківцями, які представляють команду учасників курсу IFES з громадянської освіти для університетів «Демократія: від теорії до практики».

«Такі діти – гордість нашої громади, рушійна сила її розвитку. Саме з їх ініціативи у селищі з’явилися нові креативні клумби, було розроблено проєкт реконструкції скверу. Зараз це вже студенти, але ми й досі на зв’язку, бо їм небайдуже, якою буде наша громада. Мета їхнього візиту сьогодні – заручитися нашою підтримкою в реалізації своїх ідей стосовно організації дозвілля молоді», - сказав Геннадій Король.

Важливі зустрічі

На минулому тижні відбулася зустріч селищного голови з колегами з інших ОТГ та медичними експертами у рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Зокрема, на цій зустрічі також була присутня координатор Харківської експертної групи підтримки медичної реформи, почесна консулка ФРН у Харкові Тетяна Гавриш.

Ця зустріч дала змогу ще раз переконатися, що реформування медичної галузі у громаді – єдине правильне рішення, від якого виграють і пацієнти, і працівники медичної галузі.

Також 30 березня відбулася презентаційна зустріч представників громади з координаторами проєкту «Крила» (Жінки залучені: шлях до економічної безпеки), який реалізується в Україні за підтримки Уряду Канади.

Вказаний проєкт допомагає посилити економічну безпеку сільських жінок, покращити можливості їхнього працевлаштування та розвитку підприємництва.

Наостанок хочемо спростувати деякі фейки

№1: жителі колишньої Квітневої сільської ради за отриманням соціальних послуг мають звертатися до спеціаліста І категорії відділу з питань соціального захисту населення Близнюківської селищної ради в селі Лукашівка. Насправді ні, люди можуть отримати послуги там, де їм найбільш зручно – у Близнюках, чи у будь-якому іншому населеному пункті, де є спеціалісти селищної ради. Нагадуємо, зараз віддалених робочих місць сім. З 1 квітня ці фахівці працюють з використанням систем «Реєстр територіальних громад» та «Соціальна громада». Тобто, люди отримують потрібні послуги у максимально стислі терміни.

№2: земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства виділяють, але не всім. З цього приводу варто нагадати, що депутати VIII скликання прийняли рішення призупинити надання дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства до розробки схем техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель громади.

«З приводу роздачі земель під ОСГ хочу зауважити, що цього тижня відбувся аукціон з продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. За його результатами бюджет громади отримав понад півмільйона гривень, - підсумував селищний голова. – Ці кошти будуть витрачені на розвиток нашої території. Тому в майбутньому ми плануємо проводити якомога більше земельних аукціонів, адже громада, а це – кожен її мешканець, лише виграє від конкуренції учасників торгів».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень