Як змінити свою адресу у Державному реєстрі виборців. Роз’яснення внутрішьо переміщеним особам

Дата: 03.09.2020 11:11
Кількість переглядів: 406

Фото без описуЦе можна зробити до 10 вересня 2020 року, аби взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року за місцем фактичного проживання на території України.

Відповідно до постанов Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року №88 «Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини 3 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та від 11 червня 2020 року №103 «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання» (зі змінами, внесеними Постановою Центральної виборчої комісії від 24 липня 2020 року № 145), кожен громадянин України, який має право голосу, але постійно проживає не за місцем своєї реєстрації, або реєстрація місця проживання у якого відсутня згідно з паспортними даними (внутрішньо переміщена особа,  трудовий мігрант тощо), може змінити свою виборчу адресу у Державному реєстрі виборців та взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року за місцем фактичного проживання на території України.

Для цього необхідно звернутися із заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання до 10 вересня 2020 року відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 8 серпня 2020 року №163 «Про Календарний план основних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року».

Заява може бути подана до органу ведення Державного реєстру виборців у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заява подається виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Під час подання заяви у паперовій формі до органу ведення Державного реєстру виборців виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії. В електронній формі заява надсилається виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України «Про електронні довірчі послуги» (кваліфікований електронний підпис). У заяві вказується адреса житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою, та адреса електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду.

Виборець, нову виборчу адресу якого визначено на підставі зазначеної заяви, може звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців з новою заявою не раніше ніж за 1 рік після дати внесення до Державного реєстру виборців останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

На вас чекають у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Близнюківської районної державної адміністрації, що знаходиться за адресою: смт Близнюки, вул. Незалежності, 39, 3 поверх, 36 кабінет, телефон для довідок (05754) 52927.

Прийом громадян проводиться у робочі дні з понеділка по четвер з 8:00 до 17:15, у пятницю з 8:00 до 16:00, перерва з 12:00 до 13:00.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень