ДАР - пряма допомога українським фермерам та агровиробникам

Дата: 27.06.2024 13:15
Кількість переглядів: 172

ДАР - від реєстрації до подачі заявок на субсидії

ДАР портал

Інструкції по ДАР - від реєстрації до подачі заявок на субсидії

Фото без опису
 

Передусім, у розділі покроково Інструкції порталу ДАР - Як податися на допомогу на прикладі програм "на гектари" та "на корів" 


 
Фото без опису
 
 

Вебінар "Порядок подачі заявок через ДАР для отримання підтримки на гектари/поголів'я" - YouTube

Фото без опису
 

Відеоінструкція Порядок заповнення Плану екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) для субсидій на гектар - YouTube

Форми для заповнення Плану екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) для

- субсидій на гектар

- вівці/кози

 

- корови

Фото без опису
 

Рекомендація скористатися ресурсами: 

роз’яснюють та надають інструкції, навчальні вебінари щодо подачі заявок через ДАР:

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

 

☎️ 0 800 215 010

- телефон гарячої лінії Міністерства агрополітики та продовольства - відповідь на запитання по субсидіям.

Вікторія Корнієнко
vikoprogrant@gmail.com
+38 095 011 29 14 
(WhatsApp, Telegram, Viber)

Додатково у питаннях з подачі заявок на ДАР - звертайтеся також до відділу економічного розвитку, інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту Близнюківської селищної ради

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції Посилання на Постанову КМУ від 16 серпня 2022 р. № 918

 

Дорожня карта для подачі заявки на бюджетну субсидію на 1 га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення в ДАР

  1. В розділі «Дані сільгоспвиробника» - перевірити банківські реквізити, електронну адресу, номер телефону, адресу для листування.

  2. В розділі «Земельні ділянки» - оновити дані про площу земель сільськогосподарського призначення  (перевірити чи всі підтягнулися земельні ділянки).

  3. В розділі «Діяльність та активність» зазначити напрямки діяльності та додати вирощуванні культури. 

  4. Звертаємо увагу, що інформація про вирощувані культури зазначається за календарний рік. Для отримання субсидії на 1 га землі  в поточному році в обов’язковому порядку мають бути зазначені відомості про посіви за період з 1 січня по 31 грудня 2024 року, в т.ч. в цьому періоді зазначаються відомості про озимих культур під урожай 2024 року. Площа посівів зазначена в таблиці в розділі  «Діяльність та активність» повинна відповідати площі сільськогосподарських земель в користуванні, яка відображається в розділі «Земельні ділянки». Площа посівів зазначається точно - чотири знаки після коми. Вирощувані культури на час подання заявки мають бути підписані.

  5. В розділі «Доступні програми» відкрити заявку для подачі на бюджетну субсидію на 1 га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення та ознайомитися з нею. Потім натиснути кнопку далі. 

  6. Після цього система запропонує  в розділі «Земельні ділянки» обрати ділянки, на які подається дотація (можна обрати подати на всі або вибрати окремі ).

  7. Підтвердити згоду до персональних даних та подати заявку.

  8. Вибрати від кого подається заявка: юридична особа, фізична особа-підприємець чи фізична особа.

  9. Система перенаправляє для заповнення даних ( на всі питання має бути відповідь «ТАК», 1 – демографічний номер з  ID-картки при наявності або пишемо словами відсутній, 2 – вказати напрями витрат коштів (помірні ризики – засоби захисту рослин, добрива, паливно-мастильні матеріали; низькі ризики - проведення польових робіт, оплата спожитої електроенергії, насіння), 3- якщо обрано  напрями витрат з помірних ризиків, то необхідно приєднати ПЕСМ (План екологічного та соціального менеджменту).

  10. Формується заявка про приєднання шляхом підписання договору, в якій необхідно ознайомитися чи все правильно заповнено (якщо ні то можна відхилити заявку), якщо все вірно - натиснути ознайомлений та приймаю умови, підписуємо цифровим підписом.

  11. При подачі заявки  відображається хто подає заявку, площу землі. Заявка підписується та система перенаправляє на сторінку заповнення даних  «виконано»- це означає, що все зроблено вірно. При низьких ризиках 3 питання відсутнє в заповнені даних. Знизу цього документу можна переглянути заявку, натиснувши на слово «Підпис»,  договір «Договір» та ПСЕМ.

  12. Отримувач самостійно відстежує опрацювання своєї заявки через особистий електронний кабінет Державного аграрного реєстру та своєчасно реагує на повідомлення у ньому щодо здійснення всіх необхідних дій для руху заявки, усунення недоліків та її затвердження.

  13. Протягом семи календарних днів з дати погодження заявки Укрдержфондом із зазначенням обсягу підтримки отримувач підписує додаток до договору з Укрдержфондом шляхом накладання електронного підпису ( після семи днів – договір зникає).

  14. У разі повернення органами Казначейства бюджетних коштів через невірно зазначені отримувачем банківські реквізити поточного рахунка отримувач у дводенний строк після надходження відповідного повідомлення від Укрдержфонду має підписати заяву про внесення змін у банківські реквізити програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру шляхом накладання електронного підпису.

  15.  
    1. У разі наявності інформації про документ ПЕСМ  Вас буде повідомлено додатково.

    2. Крім того, інформацію можна отримати, прослухавши вебінар за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Olcz8tXhjb8

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень